İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Kaloriferin Düşük Devirlerde Soğuk Üfleyip, Yüksek Devirlerde Sıcak Üflemesi (SORU - CEVAP)

Kalorifer Peteği
SORU ;

Meraba ustacim benim arabada da antifiriz koyduktan sonra bi isinma problemi cikti arabanin herşeyi normal calisiyor harareti motor sicakligi filan normal yalniz kalorifer araba rolantidayken sürekli soğuk ufluyor .gazverip çeviri 4bin devire filan cikardigimda hemen isiniyor sonra birakinca tekrar soğuyor bunun sebebi sizce ne olabilir şimdiden cevabiniz için teşekürler.

CEVAP ;

Merhaba Erdem bey. Bahsettiğiniz problem düşük devirde suyun yeterli devirdaim etmemesinden kaynaklanıyor. Düşük devirde çalışırken motordaki sıcak su kalorifer peteğine ulaşamadığı için kalorifer soğuk olur, gaza bastığınızda da sıcak su peteğe ulaşabildiği için kaloriferden sıcak hava geliyor.
Suyun düşük devirde devirdaim etmemesinin sebebi devirdaim yani su pompasının paletlerinin kırılmış olması olabilir veya da soğutma suyunun dolaştığı herhangi bir yerde tıkanıklık olabilir. Servise gidip devirdaim pompasını ve sistemi kontrol ettirmenizi öneririm, saygılar.


KARISIK YAZILAR

Elektronik Fren Güç Dağıtıcı (EBD) Hakkında Detaylı Anlatım...

Türkçe si elektronik fren güç dağıtıcısıdır.  Fren anında aracın ağırlık dağılımına göre gereken lastiklere gereken fren gücünün dağıtımı...